Strona główna Mapa serwisu Wersja polska English version

Mam problem z płytą DVD-Video

Moja płyta DVD-Video zacina się

Warunkiem poprawnego odczytu nagranego filmu w odtwarzaczu stacjonarnym, jak również komputerowym jest posiadanie kompatybilności Państwa sprzętu z płytami DVD-R. W przypadku napotkanych problemów z poprawnym odczytem płyty (zacinanie lub zatrzymanie obrazu), prosimy sprawdzić w instrukcji obsługi swojego odtwarzacza czy sprzęt w ogóle przewiduje odczyt płyt nagrywalnych DVD-R czyli wypalanych laserem a nie tłoczonych (dział informacje techniczne - czytane formaty). Jeśli nie ma informacji, że Państwa sprzęt czyta płyty DVD-R to opisywane objawy są jak najbardziej prawidłowe. Sprzet może, ale wcale nie musi odtwarzać poprawnie płyty nagrywalne, sytuacja taka zdaża się już raczej tylko ze starym kilkuletnim sprzętem. Prosze pamiętać, że sprzet elektroniczny 3-5 letni jest już zabytkiem.

 

W przypadku gdy w instrukcji obsługi Państwa sprzętu widnieje zapis o kompatybilności odczytu płyt DVD-R prosimy o sprawdzenie czy czasem płyta nie jest brudna, porysowana lub czy nie ma na niej odcisku palców. Jeśli jedna z wymienionych pozycji potwierdzi się, zacinanie odtwarzania jest jak najbardziej prawidłowym objawem.  

W przypadku gdy płyta jest czysta i nieporysowana, zapraszamy do kontaktu z nami, służymy pomocą swoim kilkunastoletnim doświadczeniem z nośnikami optycznymi. Na miejscu od ręki, sprawdzimy jaka może być przyczyna występujących problemów.

 

 

Widzę pliki ale nie mogę uruchomić płyty DVD-Video

Płyta DVD nagrana w formacie DVD-VIDEO jest już gotowym, finalnym produktem do odtwarzania w stacjonarnym sprzęcie DVD podłączonym do telewizora lub w każdym komputerze posiadającym napęd DVD. W przypadku komputera, aby film poprawnie został odczytany należy zainstalować program do odtwarzania filmów DVD-Video. Większość komputerów przenośnych już posiada fabrycznie zainstalowany program do filmów DVD. Dla tych z Państwa którzy nie posiadają takiego programu, zapraszam do pobrania bezpłatnego programu do odczytu filmów nagranych w standardzie DVD-Video.

 

 

Nie widzę plików i płyty DVD-Video

W przypadku napotkanych problemów z odczytem płyty (całkowity brak widzialności płyty włożonej do napędu), prosimy sprawdzić w instrukcji obsługi swojego odtwarzacza czy sprzęt w ogóle przewiduje odczyt płyt nagrywalnych DVD-R (dział informacje techniczne - czytane formaty). Jeśli nie ma informacji, że Państwa sprzęt czyta płyty DVD-R to opisywane objawy są jak najbardziej prawidłowe. Sytuacja taka zdaża się już raczej tylko ze starym kilkuletnim sprzętem. Prosze pamiętać, że elektronika 3-5 letnia jest już zabytkiem. 

 

W przypadku gdy w instrukcji obsługi Państwa sprzętu widnieje zapis o kompatybilności odczytu płyt DVD-R prosimy o sprawdzenie czy czasem płyta nie jest brudna, porysowana lub czy nie ma na niej odcisku palców. Jeśli jedna z wymienionych pozycji potwierdzi się, brak odtwarzania lub widzialności płyty jest jak najbardziej prawidłowym objawem.

W przypadku gdy płyta jest czysta i nieporysowana, zapraszamy do kontaktu z nami, służymy pomocą swoim kilkunastoletnim doświadczeniem z nośnikami optycznymi. Na miejscu od ręki, sprawdzimy jaka może być przyczyna występujących problemów.

 

Skontaktuj się z nami

  • Al. Niepodległości 158
    02-554 Warszawa

  • 22 849 81 72

  • 22 646 45 27

Sonda

Ważne nagrania wideo archiwizuję:
Copyright © 2022 Studio Kopiowania / Kodak Foto Studio i Atelier - Fotograf Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja KAMPEKI